SFL:n tulevat Seuraillat ja Pj-ilta

SFL järjestää liiton jäsenseurojen väelle seuraavat Seuraillat syyskauden puolella.

SFL järjestää liiton jäsenseurojen väelle vuosittain kolmesta neljään seurailtaa sekä kaksi PJ-iltaa. Seuraavat Seuraillat ja PJ-illat järjestetään syyskauden puolella. Voit merkitä jo nyt kalenteriin SFL:n tulevat Seuraillat ja Pj-illat:

  • Seurailta to 1.10. klo 18 

  • PJ-ilta to 12.11. klo 18
  • Seurailta ke 9.12. klo 18 

Seurailtoihin ja PJ-iltoihin ei tarvitse ilmoittautua etukäteen. Osallistumislinkit lisätään lähempänä iltojen ajankohtaa julkaistaviin uutisiin.
 
Seuraillat tarjoavat seuratoimijoille mahdollisuuden keskustella matalalla kynnyksellä ajankohtaisista asioista ja teemoista liiton edustajien ja muiden seuratoimijoiden kanssa. Pj-illat on suunnattu jäsenseurojen puheenjohtajille ja varapuheenjohtajille. 
 
Otamme vastaan toiveita Seurailtojen ja Pj-iltojen sisällöstä, niitä voi lähettää järjestösihteerille.
 
Lisätietoja: sihteeri@frisbeegolfliitto.fi