Lokakuun ensimmäinen lauantai kokoaa seuraväkeä seuramestaruuskilpailuihin ja kauden päättäjäisiin

Lokakuun ensimmäisenä lauantaina järjestetään eri puolella Suomea perinteiseen tapaan useita seuramestaruuskilpailuja sekä kauden päättäjäisiä.

Lokakuun ensimmäisenä lauantaina järjestetään eri puolella Suomea perinteiseen tapaan frisbeegolfseurojen seuramestaruuskilpailuja sekä kauden päättäjäisiä.

Seuramestaruuskilpailut ja kauden päättäjäiset kokoavat seuran jäsenet yhteen ja tarjoavat yhdessä kilpailemisen lisäksi usein purtavaa ja mahdollisuuden saunomiseen ja mukavaan yhdessäoloon. Kilpailun päätteeksi monissa mestaruuskilpailuissa palkitaan mestaruuden voittaneiden lisäksi seurassa ansioituneita jäseniä. Osallistuminen seuramestaruuskilpailuun on yleensä seuran tai jaoston jäsenille maksutonta. 

Seuramestaruuskilpailut ja kauden päättäjäiset 7.10.

Seuramestaruuskilpailut ja kauden päättäjäiset 8.10.