Kotimainen kilpailukalenteri täydentyi neljällä kilpailulla:
Toukokuun 4. ”aikuiset” kisailevat Spring Mastersissa Keravalla. Kisa on siis vain varttuneemmille, eli tarjolla ovat MPM-, MPG-, MPS- ja FPM-luokat.
Heinäkuun kalenteriin lisättiin Ylivieskan perinteinen Kärkkäinen Open, joka kisataan 5.7. Melkein naapurissa kisattava Liminka Open siirtyi samalta päivältä 3 viikkoa eteenpäin ja pelataan 26.7.
Heinäkuulla (13.7.) pelataan myös Hyvinkään Heinäpaali, jossa paremmuusjärjestykseen laitetaan amatöörit MA1, MA3, FA1 ja MJ2 -luokissa.
Neljäs lisäys on elokuun 26.-27. kisailtava Tammisaaren Winner Takes it ALL -kisa, jossa pelataan sekä ”lyöntipeliä” että reikäpeliä. Formaatista kuullaan varmasti lisää tuonnempana.
Kaikki kisat löytyvät Kisakoneesta. Muistathan, että ilmoittautumiset kauden ensimmäisiin kisoihin ovat jo käynnissä.