Ohjaajat

Täältä löytyvät Suomen frisbeegolfkouluttajien Ohjaaja 1- ja Ohjaaja 2-kurssin käyneet henkilöt. Heitä voi lähestyä alueellisesti ohjauksiin liittyen.

Seuraavat henkilöt ovat suorittaneet loppuun Ohjaaja 1 -koulutuksen. Nimen yhteydessä on erillismaininta, mikäli ohjaaja on suorittanut myös Ohjaaja 2 -koulutuksen.

Päivitetty 20.10.2021. Päivityspyynnöt: leo.piironen@frisbeegolfliitto.fi

Pohjoinen alue

Eskelinen, Jenni
Oulun frisbeeseura
eskelisenjenni@gmail.com

Kalliokoski, Sami
Rovaniemi
Arctic Circle Disc Golf (ACDG)
FTsamiKalliokoski@gmail.com

Kariniemi, Toni
Oulu
toni.kariniemi@gmail.com

Karjalainen, Jukka
Oulun frisbeeseura, www.pikkaralafrisbeegolf.fi
jukka.m.karjalainen@elisanet.fi

Keränen, Lasse
Oulu
keranenlasse@gmail.com

Kotikangas, Sauli
Pyhäjoki

Louhimaa, Kari
Oulunsalo
kari.louhimaa@gmail.com

Muikkula, Lauri
Ylivieskan Frisbeekarhut
late87@gmail.com
0400468683

Nguyen, Nhu Hung
Rovaniemi
minili65@hotmail.com

Pulli, Mikko
Oulu
Oulun Frisbeeseura
mipull@gmail.com

Riekki, Heikki
Oulu
riekkiheikki@gmail.com
http://www.pikkaralafrisbeegolf.fi

Tolonen, Ilpo
Oulu
ilpo.tolonen@gmail.com
040 552 5815

Tolonen, Tomi
Kajaani
tomitolonen3@gmail.com
044 022 3755

Tuuttila, Johannes
Pyhäjoki
Joboman2@hotmail.com

Turunen, Petteri
Oulu
www.powergrip.fi

Keskinen alue

Ahveninen, Juho
Joen Liitokiekko ry
Joensuu

Alapiha, Marko
Petäjävesi
HyzerLane ry
hyzerlane@gmail.com
0400 643 957

Ekroos, Mira
Äänekoski
Puskaputtaajat ja Äfky ry
Mira.Ekroos@hotmail.com
0405913972

Heikkinen, Janne
Joen Liitokiekko ry
jatruski@gmail.com

Hotti, Jari
Disc Golf Club Uurainen ry
Uurainen
hottijar@gmail.com

Jaatinen, Toni
Joen Liitokiekko, Jyväskylän Liitokiekkoilijat
Jyväskylä, Joensuu
toni.jaatinen@luukku.com
0405895124

Janhonen, Kim
Jyväskylä
kim.janhonen@gmail.com

Kenakkala, Kai
Kuopio
kai.kenakkala@gmail.com

Kinnunen, Juha
kinnunen84@gmail.com
Vuorelan Veikot

Kivelä, Markku
Petäjävesi
FGP-Frisbeegolf Petäjävesi ry
markkukoo72@gmail.com
040 561 8964
www.frisbeegolfpetajavesi.fi

Kuikka, Heidi
WCDGK ry, Kokkola
heidi.kuikka@live.com

Markkanen, Janne
Leppävirta
jannemarkkanen1@gmail.com
040 703 6621

Miettinen, Pentti
Frisbeegolfseura Mandon Kiertäjät ry
Keuruu
045 800 7888

Moilanen, Tuula
Pielaveden kunta
tuula.moilanen@pielavesi.fi

Myllymäki, Juha
WCDG, Kokkola
0405623300

Mäki-Kuutti, Matias
Jyväskylä
Jyväskylän Liitokiekkoilijat
matiamk@gmail.com
0400 381 766

Mönkkönen, Janne
janne@veikot.fi
0443056441
Siilinjärvi/Kuopio

Nivalainen, Ville
Joen Liitokiekko ry
ville.nivalainen@gmail.com

Puttonen, Petteri
Lievestuoreen Kisa ry
petteri.puttonen@gmail.com

Rahikainen, Tomi
Petäjävesi
www.frisbeegolfpetajavesi.fi

Reinikka, Osmo
Lieksa
osmo.j.reinikka@gmail.com

Saukko, Henna
Jyväskylän Liitokiekkoilijat

Saukko, Jani
Jyväskylän Liitokiekkoilijat
044 3330306
janisaukko@gmail.com

Tamminen, Jyrki
Pieksämäki
Pieksämäen Ohiheittäjät
jyrkitamminen@hotmail.com
040 532 1540

Virnes, Tapio (myös Ohjaaja 2 suoritettuna)
Joroisten Urheilijat
Tapio.Virnes@joroinen.fi

Vääräsmäki, Pekka
Jokihaara
DGC Uurainen
pekka.vaarasmaki@gmail.com

Ylönen, Antti
andy.ylonen@gmail.com
Joen Liitokiekko ry
Joensuu

Läntinen Alue

Aro, Juha-Pekka
Huittinen
Vampulan Urheilijat
044 529 4411
juhapekka.aro@gmail.com

Forsten, Oskari
Taivassalo
oskari.forsten@kolumbus.fi

Hannula, Jari
Mynämäki
Wirmo DiscGolf Mynämäki
jari@hannulat.com

Heino, Timo
Lokalahti
timohein@gmail.com

Hillosalo, Tero
Tampereen Frisbeeseura
tero.hillosalo@gmail.com

Hukka, Juha
Lokalahti
zenhukka@gmail.com

Härmä, Mika
mika.harma@gmail.com
0407744756
Tampereen Frisbeeseura

Jalonen, Sami
Kustavi
7K
jalonen.sami76@gmail.com

Järvinen, Mikko
Mustavaris
Pori

Kivioja, Mikko (myös Ohjaaja 2 suoritettuna)
Pirkkalan Pirkat
mikko.kivioja@pirkkalanpirkat.fi

Korolainen, Teemu
Tampereen Frisbeeseura
teemu.korolainen@gmail.com

Kuusela, Kimmo
Turku
kimmo@7k.fi

Kärkkäinen, Ilpo
Hämeenkyrö
Brutal Force ry
Ilpo.karkkainen@gmail.com

Lautanala, Tommi
Mynämäki
Wirmo DiscGolf Mynämäki
tommi.lautanala@gmail.com

Pääskynen, Mika
Marttila
paaskynen@gmail.com

Salonen, Tomi
ReTee ry

Tammikivi, Teemu
Jämsän Frisbeegolf ry

Talso, Minna
Vaasa
Wasa Thunder ry
minnnie@windowslive.com

Toivonen, Olli
Turku
7k ry

Vesala, Teemu
Marttila
tjvesala@gmail.com

Viikari, Tapio
Huittinen
Vampulan Urheilijat
044 540 1785
tapio.viikari@gmail.com

Virmajoki, Anne
Masku
7k ry / Naisjaosto
0400463037
anne.virmajoki@gmail.com

Eteläinen alue

Ahola, Veli
Hyvinkää
Disc Golf Hyvinkää
veli.ahola@outlook.com

Andberg, Tom
Nummelan frisbeeseura

Anttila, Jenni
Espoo
040 592 7723
jenni.anttila@iki.fi

Asikainen, Mika
Helsinki
Suomen Latu
mika.asikainen@suomenlatu.fi

Bergman, Rasmus
Pernå
bergmras@gmail.com

Etzell, Krister
Helsinki
Disc Golf Vikings ry
krister.etzell@gmail.com

Heikkilä, Laura
Mäntsälä
Mäntsälän frisbeegolf ry
laura.heikkila@mail.com

Hietapakka, Marke
Helsinki
marke.hietapakka@gmail.com

Hilden, Janne
Hyvinkää
Disc Golf Hyvinkää
http://discgolfevents.fi
janne.hilden@discgolfevents.fi
+358 50 48215 81

Hirsimäki, Janne
Nummelan Frisbeeseura
Vihti

Hollemo, Pirjo
Disc Golf Vikings
Espoo
pirjo.hollemo@valio.fi

Holopainen, Jouni
Espoo
Talin Tallaajat
jholopainen6@gmail.com

Hyvönen, Sami
Helsinki
Disc Golf Vikings
hyvonensami@hotmail.com

Hämäläinen, Jussi
Hyvinkää
Disc Golf Hyvinkää
jussihamalainen@msn.fi

Jokinen, Mikko
Frisbeegolfclub Hyrylä

Kesti, Jani
Karkkilan frisbeegolf ry
Karkkila
jani.kesti@gmail.com

Kiminki, Nina
Vihti
Nummelan Frisbeeseura
040 579 3053
nina.kiminki@kolumbus.fi

Kolis, Atte
FBG Forssa
Forssa

Kuusela, Harri
Ryttylän kiri
Riihimäki
hapa.kuusela@gmail.com

Kuussaari, Jarmo
Ryttylän kiri
jarmo.kuussaari@sako.fi

Kytö, Juha
Helsinki
Disc Golf Vikings
juha@dgstore.fi
045 353 5953

Kärkkäinen, Jani
Helsinki
Disc Golf Vikings
psaijai@gmail.com

Laakso, Jussi
Helsinki

Laitiala, Toni
Espoo
Talin Tallaajat
045 2799870

Lehtinen, Tiina
Helsinki
Talin Tallaajat
tiina.lehtinen@tallaajat.org

Lehtorinne, Ismo
Riihimäen Frisbeegolf ry
puheenjohtaja@rfg.fi
+358407035989

Lindholm, Kimmo
Espoo / Vihti
Nummelan frisbeeseura ry
kli@kolumbus.fi

Lipponen, Olli
Talin Tallaajat
Helsinki

Luopa, Jarmo
Talin Tallaajat (Helsinki)

Malmberg Hanna
Heinola
Lords of Disc Golf
hanski.malmberg@hotmail.com

Markkola, Pasi
pasi.markkola@kolumbus.fi

Ohra-aho, Maarit
Forssa
FBG Forssa ry
m44rit@gmail.com

Ojalammi, Antti
Helsinki
Talin Tallaajat
antti.ojalammi@gmail.com

Paavilainen, Jani
Forssa
FBG Forssa ry
jani.paavilainen@gmail.com

Pekkanen, Paavo
Puskasoturit (Espoo)

Piironen, Leo
Tampere
Nummelan frisbeeseura

Puhakka, Eero
Hämeenlinnan Discaajat
eeropuhakka53@gmail.com

Puumala, Mila
Karkkilan frisbeegolfkerho
Karkkila
milapuumala@gmail.com

Rauti, Seppo
Lahti
Lahden Frisbee Club ry

Ravantti, Marko
Riihimäki
Riihimäen Frisbeegolf ry
marko.ravantti@elisanet.fi

Riekkola, Tiina
Helsinki
Disc Golf Vikings
tiina.riekkola@gmail.com
040 758 3233

Rikman, Tuomo
Nummelan frisbeeseura

Romu, Sami
FBG Forssa ry
Forssa

Roppo, Rami
Pohjankuru
rami@frisbeevalmennus.fi

Ruotsalainen, Heikki
Talin Tallaajat
Helsinki
050 332 3694

Rusi, Erkki
ReTee ry
Tervakoski
rusierkki@gmail.com

Rusila Samu
Lords of Disc Golf
Heinola
samu.rusila@gmail.com

Råberg, Marcus
Raasepori (Tammisaari)
marcusrab@gmail.com
0405921170

Saarinen, Niina
Karkkilan Frisbeegolfkerho

Salmi, Marika
DGH
Hyvinkää

Salonen, Matti
Riihimäen Frisbeegolf

Sepp, Ardo
Talin Tallaajat ry
Vantaa

Sommarberg, Millis
Espoo
Talin Tallaajat
millis.sommarberg@hotmail.com

Stenman, Topi
Frisbeegolfseura Sankariheittäjät (Helsinki)

Stigzelius, Markus
Helsinki

Suni, Timi
Karkkilan frisbeegolfkerho
Karkkila
timisuni@gmail.com

Suominen, Tuomas
Espoo/Kirkkonummi
VDGC, KDGC
suomisentuomas@gmail.com

Tuomola, Sami
Lords of Disc Golf
Heinola
sami.tuomola@salpaus.fi

Uggeldahl, Janne
Talin Tallaajat
Helsinki
janneu@gmail.com

Uurainen, Ville
Hyvinkää
Disc Golf Hyvinkää
ville.uurainen@gmail.com

Valta, Ossi
Puskasoturit (Espoo)

Virtanen, Susanna
Raasepori (Tammisaari)
sannaberg69@gmail.com
040 725 9597

Virtanen, Ville
Espoo
Talin Tallaajat
ville.virtanen@tallaajat.org

Västi, Tero
tero.vasti@gmail.com
Järvenpää

Vääräsmäki, Esko
esko.vaarasmaki@gmail.com

Wikman, Mikko
Hyvinkää
Disc Golf Hyvinkää
kreisimike@gmail.com

Itäinen alue

Ferrara, Fabrizio
Kotka

Ikonen, Simo
Linnan Mando DG
Savonlinna
simo.mikko@gmail.com

Korhonen, Antti
Mikkeli
Mikkelin Frisbeegolf ry
korhoana@hotmail.fi

Liukkonen, Henry
Lords of Disc Golf (Heinola)

Pohjankoski, Jesse
Heinola
Lords of Disc Golf ry

Virolainen, Mikko
Imatra
VDG
vmikko@gmail.com

Voutilainen, Marko
Savonlinna
Linnan Mando DG
marko.voutilainen85@gmail.com